Haber

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Putin’e Saldırırsanız Teşekkür Etmem”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Rusya argümanına “Putin’e saldırırsanız özür dilemeyeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Güçlü Yanım Türkiye” temasıyla düzenlenen “Türkiye Gençlik Zirvesi”ne katılarak bir konuşma yaptı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Rusya tezine “Putin’e saldırırsanız ‘güle güle’ demem.” şu ifadeleri kullandı:

‘Bay. Kemal Bey, Sayın Putin’e saldırıyor, Rusya’ya saldırıyor. Kılıçdaroğlu, Biden Erdoğan’ın yenilmesi gerektiğinin rekorunu kırdı. Kayıtlar da var. Ama çaresizsin. Çünkü Biden bunu söylediğinde, Biden’ı senden çok daha iyi tanımama rağmen neden böyle söylediğini söylemedim. Şimdi Putin’e saldırdığına göre, bunu onaylamayacağım. Rusya ile ilişkilerimizin şu anda Amerika ile olan ilişkilerimizden bir farkı yok. Kemal Bey, siz devlet yönetiminin ne olduğunu bilmiyorsunuz, anlamıyorsunuz.’

Erdoğan, konuşmasında şu sözlerle de sanatçıları hedef aldı:

‘Burası benim belediye başkanım döneminde yapıldı. Bunun üzerinde İstanbul’un tek tiyatrosu vardı. ‘Burayı yıkacağız ve daha da güzelleştireceğiz’ dedim. İşte o zaman sözde sanatçılar konuşmalar yapmaya başladı. ‘Yalnız değil, en büyük kongre merkezini yapacağız’ dedim.

Yerin 40 metre altına indik. Ancak bu salonun bulunduğu yer 20 metre derinliğinde, 3 bin 800 kişilik salon olarak yapılmış. Buralar yapıldıktan sonra ‘teşekkür’ diyemediler. Sözde sanatçı diye geçen taslaklar şimdi de aynı şekilde onlara hakaret etmeye devam ediyor. Bu ülke için dikenli bir ağaçları yok.’

bozdoganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu